Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Sunum

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans öğrencilerine aşağıdaki tarihlerde seminer dersi kapsamında "Sürdürülebilirlik" konusunda sunum yapılmıştır.

18 Aralık 2010

14 Mayıs 2011

22 Ekim 2011

An-El İlk İlerleme Bildirimini Yayınladı

2010 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesini imzalayan An-El Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri ilk İlerleme Bildirimini yayınladı.

An-El İlerleme Bildirimine ulaşmak için tıklayınız.

Greenomics "Sürdürülebilirlik Oyunu" REC Türkiye Programlarında

Greenomics "Sürdürülebilirlik Oyunu" REC (Bölgesel Çevre Merkezi) Türkiye programlarına dahil oldu. Katılımcıların dünya çapında sürdürülebilir bir şirketler imparatorluğu kurma konusunda birbirleriyle yarıştıkları "Oyun"un moderatörlüğünü UZD ve REC uzmanları yaptı.

Kurumsal Sürdürülebilirlik Sertifika Programı - 19.04.2011

Sürdürülebilir Kalkınma Semineri / Karadeniz - 21.06.2011

Koç Holding Lider ve Strateji Programı - 16.07.2011

İş Dünyasında Sürdürülebilirlik Semineri

Greenomics ve UZD'nin Türkiye'deki ilk ortak çalışması, "İş Dünyasında Sürdürülebilirlik" Semineri 24 Şubat 2011'de İstanbul'da yapıldı.

Greenomics ve UZD işbirliği ile gerçekleşen uygulamalı atölye çalışmasına Garanti Bankası, Anadolu Efes Biracılık, Efes Pazarlama, Ford Otomotiv, Türk Pirelli, Çelikord, Turcas Petrol ve Marsh Sigorta çalışanları katıldı.

Greenomics Kurucusu Mr. Erich Schwartz sunumunda; İşletmelerin sosyal ve çevresel konulara ilişkin yapılanırken ekonomik ve kar hedefli yaklaşımı nasıl koruyacaklarını, sürdürülebilir kalkınma sağlanırken global ekonomik risklere karşı nasıl hazırlanacaklarını ve bu çalışmaların etkili bir rekabet avantajına nasıl dönüştürüleceğini anlattı. Örnek çalışmalar üzerinde değerlendirmeler yapıldı ve Greenomics'in geliştirdiği sürüdürülebilirlik oyunu kullanıldı.
 

Sahrayıcedid Gönüllü Evi'nde Etkinlik

20 Aralık 2010 tarihinde Sahrayıcedid Gönüllülerine evlerimizden çıkan atıkların değerlendirilmesi konusunda bilgi verilmiştir.

Greenomics ve UZD anlaştı

Sürdürülebilirlikle ilgili fırsatları değerlendirmek isteyen şirketlere, yeni yaklaşımların geliştirilmesi ve Karbon Saydamlık Projesi ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Sürdürülebilirlik Endeksine hazırlık konularında destek olmak amacıyla, Türkiye'de faaliyet göstermek üzere UZD ve Greenomics ortaklık anlaşması imzaladı.

Su Artık İnsanlık Hakkı

Bolivya Devleti'nin girişimiyle bir araya gelen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu oylamayla su hakkını kabul etti. (30.07.2010)

Devamı için tıklayınız

Çevre Felaketi - Meksika Körfezi

Meksika Körfezinde günde yaklaşık 100 bin varil hampetrol akıtan kuyunun, ilk defa püskürmeyi kestiği açıklandı. (15.07.2010)

Devamı için tıklayınız.

Türkiye İş Kazalarında İlk Üçte

Türkiye'nin ölümlü iş kazalarında Hindistan ve Rusya'dan sonra yer aldığı belirtildi. (15.07.2010)

Devamı için tıklayınız

16. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı

16. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 12-14 Mayıs 2010, WOW Convention Center / İstanbul

(http://www.icci.com.tr/icci/)

GRI Amsterdam Küresel Sürdürülebilirlik ve Şeffaflık Konferansı

Kurumsal paydaşı olduğumuz Global Resporting Initiative (GRI)'ın iki yılda bir düzenlediği Amsterdam Küresel Sürdürülebilirlik ve Şeffaflık Konferansına katıldık. 26-28 Mayıs 2010, RAI Elicium / Amsterdam - Hollanda.

(http://www.amsterdamgriconference.org/)